Najlepsze aplikacje dla biegaczy
fot. unsplash.com

Monitorowanie wyników jest ważnym elementem treningu w jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportu, jaką jest bieganie. Wraz ze wzrostem postępów chcemy poddać analizie więcej parametrów, aby dopracować poszczególne aspekty treningu w celu osiągnięcia lepszych rezultatów. Dziś przedstawiamy wam aplikacje biegowe, które pomogą osiągnąć zamierzone cele.

Przeznaczenie aplikacji biegowych – w jakim celu je stosujemy?

Aplikacja biegowa służy do monitorowania poszczególnych wyników jednostek treningowych. Śledzenie na bieżąco rezultatów pozwala zaobserwować postępy na przykład w ilości zaliczonych kilometrów czy uzyskanym czasie. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyłapać pewną powtarzalność w naszych dotychczasowych treningach oraz dostrzec elementy, nad którymi potrzeba mocniej popracować. Aplikacja biegowa pozwala również w pełni spersonalizować każdy trening biegowy. Często stanowi funkcjonalny zamiennik zegarka sportowego. Aplikacje biegowe są darmowe i powszechnie dostępne dla tych początkujących, jak i zaprawionych już w boju użytkowników. Wystarczy pobrać je na swoje urządzenie ze sklepu internetowego operatora sieci komórkowej.

Jakie funkcje posiada każda aplikacja biegowa?

Aplikacje biegowe posiadają szereg użytecznych funkcji dla przeciętnego użytkownika. Ich obsługa jest zazwyczaj intuicyjna, więc niepotrzebna jest żadna wiedza specjalistyczna. Każda aplikacja biegowa posiada następujące, podstawowe funkcje:

  • Monitorowanie dystansu – Może być podawany w kilometrach lub milach. Mierzony jest dzięki aktywnemu systemowi lokalizacji GPS;
  • Mierzenie czasu – pokazuje łączny czas przebytego dystansu;
  • Obliczanie średniej prędkości na kilometr – aplikacja na podstawie czasu i dystansu oblicza średnią prędkość na kilometr;
  • Pomiar tętna – pomiar tętna jest ważnym elementem treningu. Jednak, aby móc skorzystać z tej funkcji potrzebny jest pasek monitorujący tętno;
  • Publikacja wyników w mediach społecznościowych – nie lada gratka dla osób, które lubią dzielić się swoimi pasjami z innymi. Opcja ta pozwala publikować swoje treningi na portalach społecznościowych.
Najlepsze aplikacje dla biegaczy
Fot. Unsplash.com

Najpopularniejsze aplikacje biegowe

Czym obecnie byłoby bieganie bez możliwości mierzenia poszczególnych parametrów? Odpowiedź brzmi: nadal jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych, którą można zacząć uprawiać w każdym wieku i stopniu zaawansowania. Jednak biegacz, czy to początkujący, czy zaprawiony już w boju, ma różne potrzeby i cele. Jedni biegają szybciej, drudzy wolniej. Są też tacy, którym zależy na dokładnych pomiarach poszczególnych parametrów. Poniżej przedstawiamy 5 najbardziej popularnych aplikacji biegowych, które urozmaicą każdy trening biegowy.

  1. Bieganie dla początkujących

Przeznaczona dla początkujących biegaczy. Zawiera 4 poziomy zaawansowania, które rozkładają się na 16 tygodni treningów. W tym okresie towarzyszy biegaczom audiowizualny trener, który w pełni przeprowadza przez plan treningowy.

  1. Sports Trucker

Sports Trucker to godna uwagi aplikacja biegowa. Odznacza się wysokim poziomem funkcjonalności oraz rozbudowaną gamą dyscyplin sportowych. W panteonie dyscyplin znajdują się również sporty łączone, takie jak duathlon czy triathlon. Ta aplikacja biegowa uprzyjemni i spersonalizuje każdy trening biegowy. Dodatkowym atutem jest możliwość tworzenia analizy w trakcie treningu, planowanie tras oraz przejrzysty i atrakcyjny wizualnie interfejs.

  1. Nike Run Club

Jedna z najbardziej popularnych i atrakcyjnych pod kątem wizualnym aplikacji biegowych. Bez wątpienia do wzrostu jej popularności przyczyniła się firma Nike, uznawana za jedną ze światowych marek przodujących od wielu lat w produkcji odzieży, butów i akcesoriów dla biegaczy. Zawiera audiowizualny przewodnik, w którego wcielają się znani sportowcy.

Najlepsze aplikacje dla biegaczy
Fot. Unsplash.com
  1. Strava

To kolejna aplikacja biegowa, która cieszy się dużą popularnością. Z nią każdy trening będzie przyjemniejszy i efektywny. Oprócz mierzenia podstawowych parametrów zawiera również inne, przydatne opcje. Posiada opcje tworzenia społeczności, w ramach której biegacze mogą dzielić się swoimi wynikami.

  1. MapMyRun

Aplikację można zsynchronizować z innymi urządzeniami. Posiada monitorowanie parametrów około 600 rodzajów aktywności fizycznej. Unikalną cechą tej aplikacji jest możliwość tworzenia optymalnej trasy biegu za pomocą filtrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here