Najlepsze wirtualne biegi
fot. unsplash.com

Wirtualne biegi od paru lat cieszą się rosnącą popularnością. W dobie globalnej pandemii jest to bardzo korzystna opcja dla biegaczy, stanowiąca alternatywę wobec dotychczasowej formy organizowanych, masowych biegów. Obecnie istnieje rozbudowana sieć internetowych projektów biegowych, na które warto zwrócić uwagę.

Wirtualne biegi jako alternatywa

Wybuch globalnej pandemii w zeszłym roku sparaliżował światową gospodarkę. Masowo odwołano wszelkie wydarzenia sportowe. Przeniesione zostały m.in. igrzyska olimpijskie w Tokio czy Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Jednak z pomocą w tej niekorzystnej, kryzysowej sytuacji przyszedł Internet, który dostarczył nam możliwość kontynuowania uprawiania biegania, bez konieczności fizycznego kontaktu z innymi biegaczami. Większą popularność zyskały projekty internetowe, w które angażuje się coraz więcej sportowców. Wirtualny bieg to bezpieczna i komfortowa opcja dla biegaczy, którzy nie narzekają na brak rywalizacji, a lubią w spokoju, indywidualnie wykonać trening. Ponadto jest to także forma prowadzenia biznesu. Organizacja tego typu inicjatyw pozwala również na uzyskiwanie dochodu z zakupu pakietów startowych, którego pewna część, podobnie jak w przypadku innych biegów o charakterze charytatywnym, zostaje przekazana na potrzeby i cele wybranej fundacji.

Najlepsze wirtualne biegi
Fot. Pexels.com

Inne zalety wirtualnych biegów

Jak już wspomnieliśmy, wirtualne biegi stanowią alternatywną formę dotychczasowych wydarzeń biegowych. Takie rozwiązanie w czasach pandemii zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. Przede wszystkim jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla początkujących biegaczy, którzy nie mieli okazji wcześniej spróbować wziąć udziału w takim wydarzeniu oraz chcących zmierzyć się wirtualnie z innymi uczestnikami z całego kraju. Również biegacze, którzy nie czują się jeszcze na tyle pewnie by wystartować w masowym biegu, mogą sprawdzić swoją dyspozycję, biorąc udział w tego rodzaju przedsięwzięciu.

Zasady uczestnictwa

Wirtualny bieg zawsze datowany jest w określonym przedziale czasowym. Nie odbywa się wyłącznie jednego i tylko tego dnia. Zazwyczaj określony jest w skali miesiąca, w którym chętni biegacze muszą wykonać bieg, spełniając przy tym spełnić określone w regulaminie wydarzenia warunki. Pozwala to na swobodne zarządzanie swoim czasem. Dużym atutem wirtualnych biegów są bogate pakiety startowe. Jak już go ukończymy, musimy przesłać potwierdzenie uczestnictwa w postaci zrzutu ekranu z aplikacji czy zegarka sportowego. Następnie otrzymujemy pamiątkowy medal, kubek oraz koszulkę, powiązaną tematycznie z motywem przewodnim wydarzenia.

Najlepsze wirtualne biegi
Fot. Pexels.com

Najpopularniejsze wirtualne biegi

Wirtualne biegi znajdują coraz więcej zwolenników. Choć są to dość młode przedsięwzięcia, to jednak posiadają wiele zalet, które przemawiają za uczestniczeniu w nich. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze internetowe projekty biegowe w naszym kraju.

Wirtualnebiegi.pl

Obecnie, najbardziej znana marka, jeśli chodzi internetowe projekty biegowe. Wirtualnebiegi.pl współpracuje z fundacją Coś dobrego, która zajmuje się głównie pomocą osieroconym dzieciom oraz znajdującym się w trudnej sytuacji rodzinnej. Fundacja powstała z inicjatywy charytatywnych działań społeczności biegaczy. Co roku pojawiają się liczne wirtualne biegi o różnej tematyce, a dochód z nich przeznaczony zostaje na potrzeby i realizację celów statutowych fundacji. Pod koniec minionego roku organizowany był wirtualny bieg pod nazwą Last Ędo Run, w ramach którego biegacze mogli godnie pożegnać i uhonorować legendarną aplikację biegową Endomondo. Oprócz tego, co roku wśród imprez biegowych pojawiają się wirtualne biegi z okazji Halloween, Sylwestra czy Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Biegowewyzwanie.pl

Biegowewyzwanie.pl prowadzi najciekawsze, internetowe projekty biegowe w naszym kraju. Na szczególną uwagę zasługuje cykl biegów w ramach projektu Biegowa Korona Ziemi, w skład którego wchodzi zdobywanie wirtualnych szczytów górskich na określonych zasadach w regulaminie biegu. Do zdobycia jest aż 9, największych szczytów w różnych częściach kontynentów. Brzmi nieźle, prawda?

1mila.pl

1mila.pl to wirtualne biegi, które posiadają w pełni autorski program charytatywny. W ramach biegu należy jak najszybciej pokonać dystans jednej mili, czyli w przybliżeniu 1,67 km. Uczestnicy wydarzenia mogą zarejestrować dowolną ilość mil, a każda z nich zamieniana jest na złotówki, które następnie zostają przekazane na rzecz wybranej przez biegacza fundacji. W akcję charytatywną zaangażowani są znani, polscy sportowcy, m.in. Marcin Lewandowski, Joanna Jóźwik czy Bartosz Olszewski. Wirtualny bieg wspierają również światowe marki, takie jak: Oshee, Decathlon czy Garmin.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here