Czym jest makijaż permanentny oczu?
Fot. Unsplash.com

Makijaż permanentny oczu to zabieg kosmetyczny, na który decyduje się spora część kobiet niezadowolonych z efektów stosowania licznych kosmetyków. Kreski zagęszczające linię rzęs i zaaplikowany inwazyjnie pigment zastępują codzienną pielęgnację twarzy i nadają wyrazisty wygląd. Metoda ta jest również świetnym sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Na czym polega i jakie daje efekty?  Zapoznaj się z tym artykułem, a znajdziesz to, co potrzebujesz wiedzieć!

Czym jest makijaż permanentny oczu?

Makijaż permanentny oczu jest dogodnym rozwiązaniem dla kobiet, które lubią dbać o swój wygląd, zmęczonych codziennym, czasochłonnym ozdabianiem i malowaniem rzęs oraz powiek. Jest to zalecany przez stylistów i wizażystów sposób na uwydatnienie naturalnej urody również ze względów estetycznych i zdrowotnych, dzięki którym niedoskonałości skóry zostaną dobrze ukryte. Makijaż permanentny oczu będzie dobry na każdą okazję, zarówno na spotkania towarzyskie, imprezy, jak i bardziej formalne przyjęcia.

Czym jest makijaż permanentny?
Fot. Unsplash.com

Jak wygląda zabieg?

Makijaż permanentny oczu wykonuje się w ramach zabiegu, który przeprowadzany jest w gabinecie kosmetycznym. Polega na aplikacji pigmentu do skóry za pomocą w pełni sterylnych, cienkich igieł.  Składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności przeprowadzana jest rozmowa linergistki, czyli osoby zajmującej się zawodowo wykonywaniem makijażu permanentnego różnych części twarzy, z pacjentką. Podczas niej zadawane są pytanie dotyczące obecnego stanu zdrowia klientki, ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych, które warto wykluczyć, robiąc podstawowe badania lub udając się na wizytę do lekarza, a następnie ustalane są szczegóły wykonywanego zabiegu. Po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego przechodzi się już bezpośrednio do przeprowadzenia zabiegu. Najpierw podaje się środek znieczulający w postaci kremu zawierającego lidokainę, która często stosowana jest w trakcie zabiegów chirurgicznych. Następnie wprowadza się barwnik do warstwy skóry. Makijaż permanentny oczu trwa maksymalnie 2 godziny.

Korzyści

Najważniejszym aspektem wykonanego zabiegu są niesamowite korzyści, które będą utrzymywać się do kilku lat od jego zrobienia. Przede wszystkim makijaż permanentny oczu daje długotrwałe efekty w postaci naturalnego wyglądu oraz uwypuklenia kobiecej urody. Zaaplikowany pigment utrzymuje się w skórze nawet kilkanaście miesięcy. Niestety wraz z upływem czasu zaczyna stopniowo znikać, dlatego warto rozważyć ponowienie zabiegu raz w roku w ramach podtrzymania intensywności oraz wyrazistości. Ponadto makijaż permanentny oczu jest także inwestycją, która pozwala na zaoszczędzenie czasu, który potrzebny jest codziennie na malowanie poszczególnych części twarzy. Inną zaletą jest wygoda i komfort, gdyż po zabiegu nie są wymagane żadne, dodatkowe czynności pielęgnacyjne czy korekcyjne, a wygląd pozostaje przez cały czas perfekcyjny.

Czym jest makijaż permanentny?
Fot. Pexels.com

Przeciwwskazania

Makijaż permanentny oczu nie jest polecany wszystkim kobietom, które marzą o nienagannym wyglądzie. Podobnie, jak w przypadku wielu innych operacji pojawiają się jakieś przeciwwskazania. Przede wszystkim, aby móc podejść do zabiegu, należy być całkowicie zdrowym. Infekcja wirusowa wyklucza możliwość przeprowadzenia operacji. Wówczas trzeba przesunąć termin wizyty w gabinecie kosmetycznym aż do momentu wyleczenia. Makijaż permanentny oczu również nie jest przeprowadzany w trakcie trwania ciąży, gdyż w tym okresie ważna jest redukcja wszelkich czynników mogących wpłynąć niekorzystnie na rozwój prenatalny dziecka. Także kobiety przewlekle chorujące na dolegliwości związane z sercem i krwią ze względu na stan zdrowia nie powinny decydować się na zabieg. Dotyczy to także innych schorzeń, takich jak, np. nowotwór, zaawansowana cukrzyca, wirusowe zapalenie wątroby, stany zapalne spojówek czy choroby skóry. Makijaż permanentny oczu także nie powinno wykonywać się w przypadku zażywania leków sterydowych czy antydepresyjnych.

Ile wynosi koszt?

Makijaż permanentny oczu jest najtańszy w stosunku do pozostałych części twarzy, ponieważ nie wymaga zastosowania wielu specjalistycznych technik. Średni koszt mieści się w przedziale 400-600 złotych. Oczywiście im większe miasto, tym wyższa cena. Jednak nie zawsze warto sugerować się wyłącznie kosztami przeprowadzania zabiegu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na profesjonalny i doświadczony personel pracowników gabinetu kosmetycznego.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here