Telewizja internetowa
Fot. Pexels.com

Telewizja internetowa w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Ten rodzaj rozrywki stanowi mocno konkurencyjną alternatywę wobec dostępnych w pakietach platform satelitarnych oferowanych przez największe, krajowe stacje. Ogromną zaletą telewizji online jest wyjątkowo niski koszt abonamentu w stosunku do oferty filmowej. Przedstawiamy najpopularniejsze serwisy VOD w naszym kraju.

Czym jest serwis VOD?

Serwis VOD to inaczej odpłatna usługa, dzięki której użytkownicy mają dostęp do materiałów filmowych lub dźwiękowych. Skrót nazwy z angielskiego wyrażenia Video on Demand oznacza wideo na żądanie. Jak sama nazwa wskazuje, serwisy tego typu udostępniają na prośbę odbiorcy określony materiał za wykupieniem abonamentu. Platforma streamingowa traktowana jest jako telewizja internetowa, która oferuje określony repertuar produkcji filmowych do obejrzenia. Wystarczy zarejestrować konto i dokonać zakupu miesięcznego lub rocznego pakietu. Serwis VOD w Polsce stał się prawdziwym hitem, z którego korzysta wiele milionów rodaków. Do najpopularniejszych można zaliczyć: Netflix, Hbo Go, Ipla.tv, CDA Premium czy Zalukaj.pl.

Dlaczego telewizja internetowa?

Przed dokonaniem zakupu abonamentu wybranego serwisu VOD warto poznać wszelkie zalety tej formy rozrywki. Telewizja internetowa w przeciwieństwie do satelitarnej oferuje zdecydowanie mniejsze koszty wykupienia pakietu. Przykładowo, miesięczny wydatek na CDA Premium wynosi zaledwie 20 złotych, a w ramach tego dostępne są filmy online oraz seriale, które rzadko transmitowane są w telewizji kablowej. Dla porównania 30-dniowy abonent cyfrowego Polsatu to średni koszt 30-60 złotych w zależności od ilości dostępnych kanałów w danym pakiecie. Co więcej, decydując się na skorzystanie z usług danej platformy streamingowej, można być na bieżąco z wszelkimi nowościami filmowymi, które pojawiają się znacznie szybciej niż w przypadku pozostałych opcji. Telewizja online nie ogranicza czasowo. Można wybrać i obejrzeć dany film w dowolnym momencie w ciągu dnia.

Telewizja internetowa
Fot. Pexels.com

Najpopularniejsze serwisy VOD w Polsce

Telewizja internetowa w Polsce stała się prawdziwym hitem. Ciężko wyobrazić sobie obecnie kogoś, kto nie korzysta z którejś z dostępnych platform streamingowych, które w przeciwieństwie do telewizji satelitarnych, zawierają znacznie szerszy repertuar produkcji filmowych. Telewizja online jest komfortową opcją na spędzenie spokojnego wieczoru z dobrym filmem czy serialem, na który chce się w danym momencie obejrzeć. Spora ilość dostępnych serwisów VOD, na których można obejrzeć filmy online, nie ułatwia wyboru odpowiedniej z nich dla swoich potrzeb. Dlatego przedstawiamy 5 najpopularniejszych platform w naszym kraju, aby ułatwić użytkownikom ich wybór.

  1. Netflix

Netflix w naszym kraju urósł do rangi prawdziwego trendu. Serwis VOD w Polsce zagościł w 2016 roku i od tego czasu zdążył podbić serca wielu użytkowników, dzięki czemu wciąż pozostaje numerem jeden wśród najpopularniejszych platform streamingowych. Swoją dominację Netflix zawdzięcza bogatej ofercie filmowej i serialowej oraz nowościom, które w szybkim czasie lądują na serwisie. Co więcej, część producentów decyduje się bezpośrednio umieścić swoje najnowsze dzieło na platformie. Dzięki temu, że Netflix wciąż jest bardzo popularny, twórcy mają szansę na dotarcie do szerokiego grona odbiorców oraz zdobycie rozgłosu. Miesięczny koszt pakietu można podzielić na 2 do 4 osób i mieści się w przedziale 34-52 złote.

  1. CDA Premium

CDA Premium również jest popularnym serwisem, dzięki któremu użytkownicy uzyskują dostęp do ciekawych pozycji filmowych i serialowych. Telewizja online zawiera wyjątkowo niski koszt miesięcznego abonamentu, który wynosi zaledwie 20 złotych. Za każdy obejrzany film lub serial otrzymywane są punkty, które można wymienić na dodatkowe dni subskrypcji.

Telewizja internetowa
Fot. Pexels.com
  1. Hbo Go

Hbo Go jest dość starą platformą streamingową, która powstała ponad dekadę temu. Miesięczna opłata za korzystanie z serwisu wynosi niecałe 25 złotych. Przed zakupem subskrypcji można założyć darmowe konto i korzystać z platformy przez 7 dni za darmo. Nadawcy umożliwiają również rezygnację z pakietu w dowolnym momencie, co zwalnia z obowiązku wiązania się umową na określony czas. Filmy online dostępne na serwisie są z polskim lektorem bądź napisami.

  1. Prime Video

Prime Video jest własnością światowej firmy Amazon. Do Polski trafił w 2016 roku i dość szybko zyskał popularność, dzięki bogatej i ciekawej ofercie filmowej oraz serialowej. Miesięczny koszt abonamentu wynosi niecałe 26 złotych. Telewizja internetowa daje możliwość oglądania jednocześnie wybranych produkcji na trzech urządzeniach.

  1. Ipla.tv

Ipla.tv jest również godnym polecenia serwisem, który daje użytkownikom możliwość oglądania ulubionych filmów i seriali. Oprócz tej opcji telewizja internetowa oferuje zakup pakietu kilku do kilkunastu tradycyjnych kanałów, takich, jak,: Polsat, TVN czy TVP1. Miesięczny koszt za usługę wynosi od 20 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here