Zdrowe odżywianie
Fot. Pexels.com

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne jest zdrowe odżywianie dla lepszego, ogólnego samopoczucia oraz kondycji organizmu. Robiąc zakupy, warto zwracać uwagę zwłaszcza na skład poszczególnych produktów. Jednak nie zawsze nasza wiedza jest wystarczającą, aby ocenić, czy dany towar będzie mniej lub bardziej szkodliwy. Z pomocą przychodzi aplikacja mobilna o nazwie Zdrowe Zakupy, która stanowi swojego rodzaju poradnik dietetyczny. Na czym polega jej sekret? Przeczytaj i przekonaj się sam!

Jak działa aplikacja?

Zdrowe zakupy to aplikacja, która wspiera w procesie kupowania produktów bogatych w wartości odżywcze. Prosty w obsłudze program przy użyciu wbudowanych algorytmów skanuje wybrany towar, analizując jego skład oraz wpływ na nasze zdrowie. Po chwili wyświetlają się wszystkie ważne informacje o danym artykule. Aplikacja mobilna motywuje do dbania o siebie, doradzając w wyborze odpowiednich jakościowo produktów. Dzięki niej można zyskać większą świadomość tego, co się je oraz nauczyć się bardziej zwracać uwagę na skład poszczególnych artykułów spożywczych. Program zdrowe zakupy przeznaczony jest dla osób, które chcą zadbać o lepsze samopoczucie, większą kondycję organizmu oraz chorujących na dolegliwości związane z układem pokarmowym, muszących przykładać znaczną wagę do wartości odżywczych. Aplikacja mobilna dostępna jest do pobrania za darmo na telefon z systemem Android oraz iOS.

Funkcje aplikacji

Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że zdrowe odżywianie staje się łatwiejsze i bardziej funkcjonalne. Dzięki specjalnym programom można wspierać poszczególne aspekty funkcjonowania człowieka. Pojawiające się na rynku coraz to nowsze aplikacje mobilne stają się nieodłącznym towarzyszem w codziennych, ludzkich sprawach. Ich wartość staje się coraz bardziej doceniania wśród społeczności. Zdrowe zakupy to jeden z takich programów, który spełnia określone zadania przy użyciu różnych funkcji. Poznajcie je.

Zdrowe odżywianie
Fot. Pexels.com

Skanowanie produktów spożywczych

Program zdrowe zakupy daje możliwość skanowania etykiety wybranych produktów. Po jego uruchomieniu pojawia się opcja użycia skanera w celu sprawdzenia składu konkretnego artykułu. Po wykonaniu tej czynności aplikacja mobilna analizuje poszczególne składniki i na jej podstawie generuje opinie. Końcowa ocena opiera się na zmierzeniu dwóch podstawowych elementów danego artykułu – zawartości oraz wartości odżywczych. W bazie dostępnych jest ponad 300 tysięcy produktów spożywczych. Dzięki tej funkcji zdrowe odżywianie stanie się bardziej świadome i trwalsze.

Analiza składu kosmetyków

Aplikacja mobilna nie ogranicza się wyłącznie do analizy składu produktów spożywczych. Można z niej korzystać również w przypadku kosmetyków. System poprzez skanowanie zawartości poszczególnego artykułu określa poziom ryzyka poszczególnych składników. Dzięki programowi zdrowe zakupy można wyłapać produkty kosmetyczne z wysoką zawartością alergenów, co ułatwia wybór takiego, który nie będzie szkodliwy dla skóry i ciała. Aplikacja mobilna sprawdza również liczbę zawartych emulgatorów w poszczególnych artykułach i określa stopień ich wpływu na zdrowie.

Porównywanie poszczególnych artykułów

Bardzo przydatna funkcja, która rozwiewa wątpliwości co do wyboru najbardziej właściwego produktu. Aplikacja mobilna z opcją porównywania poszczególnych artykułów w zakresie składników oraz ceny pomaga w wyborze najkorzystniejszej alternatywy. Zestawienie ze sobą określonych towarów umożliwia również dostrzeżenie istotnych różnic pomiędzy nimi oraz wpływu zawartości na zdrowie.

Zdrowe odżywianie
Fot. Pexels.com

Dodawanie własnych produktów

Zdrowe zakupy to program, którego baza danych zawiera bardzo dużą liczbę produktów. Oczywiście nie wszystkie artykuły znajdziemy, wpisując w opcję wyszukiwania konkretną frazę. Jednak nie stanowi to problemu, gdyż aplikacja mobilna zawiera funkcję dodawania własnych zakupów do urządzenia i udostępnienie ich innym użytkownikom urządzenia.

Inne funkcje

Korzystając z aplikacji zdrowe zakupy, można uwzględnić wszelkie produkty, na które występuje uczulenie organizmu. Wystarczy wpisać określone składniki, a system podczas analizy będzie alarmować o ich występowaniu w zawartości artykułu. W ten sposób można wyeliminować szkodliwe dla naszego zdrowia produkty, które wywołać mogą niepożądane reakcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here