Płatność BLIKIEM za zakupy online
Fot. Pexels.com

Funkcjonujemy w erze cyfryzacji, w której powstają coraz to nowe aplikacje i programy ułatwiające życie. Rozwój nowych technologii i usług znacząco polepsza ogólną jakość egzystencji, zapewniając przy tym oszczędność czasu. Usługa BLIK jest komfortowym sposobem płacenia za zakupy online oraz w sklepie stacjonarnym bez używania karty debetowej. Aby móc z niej skorzystać, należy mieć połączony telefon z aplikacją bankową. Oprócz możliwości szybkiego i bezpiecznego dokonywania płatności za określone produkty, BLIK oferuje szereg innych opcji klientom danej placówki bankowej.

Czym jest BLIK?

BLIK to usługa dostępna w aplikacji mobilnej banku, w którym klient ma aktywne konto. Aby z niej korzystać, nie trzeba instalować specjalnego oprogramowania przeznaczonego do wykonywania różnego rodzaju operacji. BLIK jest automatycznie wbudowany w aplikację mobilną. Składa się z sześciocyfrowego kodu, który wpisuje się w terminalu podczas dokonywania płatności za produkty w sklepie stacjonarnym. Również zakupy online obejmują tę usługę, dzięki której bezpiecznie i szybko dokonać można transakcji bez konieczności logowania się do usług bankowości elektronicznej. Jest to wygodny i przydatny sposób płacenia, gdyż wystarczy do tego telefon z zainstalowaną aplikacją mobilną banku.

Jak działa?

BLIK działa w prosty, intuicyjny sposób. Żeby z niego skorzystać, nie jest wymagana żadna, specjalistyczna wiedza z zakresu obsługi oprogramowania bankowego. Wystarczy zalogować się do swojego konta za pośrednictwem aplikacji mobilnej, wybrać usługę BLIK, następnie wygenerować sześciocyfrowy kod, który wpisuje się w terminalu. Na koniec należy potwierdzić transakcję, a środki zostaną bezpośrednio pobrane z salda. Ważne jest, aby w trakcie wykonywania płatności mieć włączony dostęp do Internetu. Analogiczny mechanizm działania występuje, robiąc zakupy online czy korzystając z aplikacji mobilnej w zakresie dokonywania przelewów z poziomu telefonu.

Płatność BLIKIEM za zakupy online
Fot. Pexels.com

Funkcje BLIKA

BLIK posiada wiele funkcji, które sprawiają, że życie staje się prostsze. Oprócz płacenia za produkty w sklepie stacjonarnym można również wykonywać różnego rodzaju transakcje w bankowości elektronicznej, zrobić zakupy online, wypłacić bądź wpłacić gotówkę czy dokonać przelewu środków znajomym, podając jedynie ich numer telefonu. Płatność BLIKIEM jest komfortowym sposobem dokonywania transakcji w przypadku braku przy sobie karty płatniczej.

Płatność BLIKIEM za zakupy online

Przede wszystkim płatność BLIKIEM obejmuje również sklepy internetowe, gdzie bez konieczności logowania się do swojego konta w bankowości elektronicznej można szybko, łatwo i wygodnie zapłacić za realizację zamówienia. Jest to wygodny i bezpieczny sposób bez zbędnych formalności. Zakupy online z tą funkcją jeszcze nigdy nie było tak przyjemne i komfortowe.

Wypłata i wpłata gotówki

Korzystając z usługi BLIK, jest możliwość wypłacania gotówki w bankomatach oraz wpłacania w wpłatomatach. Przed rozpoczęciem procesu należy jedynie zaznaczyć taką opcję, a po chwili za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie wygenerować sześciocyfrowy kod BLIK, aby już po chwili cieszyć się z udanie przeprowadzonej operacji.

Płatność BLIKIEM za zakupy online
Fot. Pexels.com

Przelew środków znajomym

BLIK ma jeszcze jedną, ciekawą opcję, która okazuje się być ratunkiem w nagłych sytuacjach. Gdy zaistnieje pilna potrzeba dokonania przelewu środków komuś bliskiemu, nie trzeba w tym celu logować się do usług bankowości elektronicznej. Wystarczy skorzystać z aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie i sprawnie przelać pieniądze, podając jedynie numer telefonu odbiorcy. Wysłanie środki zostają zaksięgowane automatycznie i pojawiają się w ciągu kilkunastu sekund na numerze rachunku.

BLIK – rewolucyjny system?

Usługa BLIK stworzona przez programistów jest bez wątpienia rewolucyjnym narzędziem, przeznaczonym do wykonywania licznych transakcji. Obsługa z poziomu aplikacji mobilnej jest intuicyjna oraz komfortowa. BLIK zwiększa mobilność działań, które wykonuje się w codziennym życiu. Jest ratunkiem na wypadek zagubienia karty płatniczej lub jej uszkodzenia, trudności związanych ze skorzystaniem usług bankowości elektronicznej czy potrzeby zapłacenia gotówką. Płatność BLIKIEM staje się nieodłącznym towarzyszem i przyjacielem w różnych sytuacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here