Zakupy online książek
Fot. Unsplash.com

Księgarnia internetowa stała się dogodnym sposobem na kupowanie książek online. W przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych mają znacznie szerszy asortyment oraz często bardziej przystępne ceny topowej literatury. W sieci można znaleźć wiele stron internetowych tego typu. Zdecydowanie się na skorzystanie z usług, którejś z nich zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Dziś przedstawiamy najpopularniejsze księgarnie internetowe, które można wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie literatury.

Zakupy online sposobem na życie

Zakupy online w przeciągu ostatnich kilku lat stały się integralną częścią funkcjonowania człowieka. Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup różnych produktów przez Internet, co jest komfortową i szybką alternatywą dla sklepów stacjonarnych. Średnie koszyki klientów pokazują, że Polacy są zakupoholikami, którzy lubią zostawić swoje pieniądze w wielu miejscach. Zakupy online ułatwiają życie wielu osobom, które na co dzień nie mają zbyt dużo wolnego czasu na tułanie się po galeriach handlowych. Również księgarnia internetowa stała się przyjaznym miejscem dla czytelników pod kątem wyboru interesującej literatury gatunkowej.

Zakupy książek online
Fot. Unsplash.com

Zalety kupowania książek online

Kupowanie książek przez Internet ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych korzyści, jakie daje księgarnia internetowa, jest oszczędność czasu. Kupując literaturę za pośrednictwem sieci, skracamy czas potrzebny na dojazd do sklepu stacjonarnego, poszukanie odpowiedniej alejki oraz czekanie w kolejce do kas. Zakupy online dają zdecydowanie więcej swobody w wyborze określonej pozycji ze zbioru, redukując czas potrzebny na szukanie wybranego produktu. Co więcej, księgarnia internetowa ma znacznie szerszy asortyment. To, czego nie znajdziemy w sklepie z książkami, będzie z pewnością dostępne na stronie internetowej. Dodatkowym atutem są także rabaty i promocje, które często są wyższe od oferowanych przez punkty stacjonarne.

Najpopularniejsze księgarnie internetowe

W Internecie można natknąć się na wiele sklepów online z książkami. Wybór jednego z nich jest procesem indywidualnym, uwarunkowanym osobistymi preferencjami, odczuciami czy potrzebami. Najpopularniejsze księgarnie internetowe to takie, które według klientów cieszą się pozytywnymi opiniami, są dobrze wyposażone w różnorodne gatunkowo pozycje literackie oraz mają przystępne ceny dla przeciętnego czytelnika. Do najchętniej odwiedzanych sklepów online z książki można zaliczyć:

  • Taniaksiążka.pl;
  • Bonito.pl;
  • Livro.pl;
  • Maestro.pl.

Taniaksiążka.pl

Jak sama nazwa wskazuje, Tania Książka to sklep z książkami online, gdzie można kupić dobrą literaturę w naprawdę dobrej cenie. Księgarnia internetowa słynie z topowych pozycji literackich, które można nabyć, nie wydając przy tym dużo pieniędzy. Tania Książka prowadzi również outlet, gdzie sprzedawane są ostatnie sztuki danego produktu praktycznie za grosze. Przeglądając szeroki asortyment, można natrafić również na wysokie rabaty na książki i inne dostępne w ofercie sprzedaży akcesoria. Ponadto księgarnia internetowa prowadzi także sprzedaż literatur dla najmłodszych oraz zabawek dla dzieci.

Zakupy książek online
Fot. Pexels.com

Bonito.pl

Bonito to jeden z największych sprzedawców książek w Polsce. Księgarnia internetowa prowadzi w większych miastach punkty stacjonarne, gdzie można udać się na poszukiwanie ciekawych pozycji literackich. W ofercie literatury znajdują się pokaźne zbiory w ilości ponad 260 tysięcy. Oprócz książek dostępne są również zabawki dla dzieci, artykuły szkolne i papiernicze, płyty muzyczne czy elektronika. Księgarnia internetowa realizuje w ciągu miesiąca około 300 tysięcy zamówień.

 Livro.pl

Livro jest ciekawym sklepem online do zakupu książek, nie tylko ze względu niskie ceny literatury. Warto przejrzeć serwis, chociażby dla wielu innych atrakcji. Księgarnia internetowa prowadzi przedsprzedaże nowości literackich, a także sprzedaż podręczników szkolnych dla klas podstawowych. Livro ma również komfortowe opcje dostawy, która staje się darmowa już od 200 złotych. Jest to najniższa kwota pośród uwzględnionych w tym zestawieniu sklepów z książkami online.

Maestro.pl

Maestro jest sklepem internetowym, który nie skupia się wyłącznie na sprzedaży literatury. Nie jest to więc typowa księgarnia internetowa. Jednak warto uwzględnić tę stronę internetową podczas procesu zakupowego. Wśród pozycji literackich można znaleźć tutaj sporo gatunków literackich (thrillery, kryminały, poradniki), a także komiksy czy książki dla dzieci. Ponadto Maestro zajmuje się także sprzedażą zabawek dla dzieci, a także kosmetyków, często pochodzenia organicznego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here