BubbleGum - nasiona konopi indyjskiej dla kolekcjonerów

Niezwykle popularna i nietypowa odmiana konopi indyjskiej to BubbleGum. Jest chętnie wybierana przez różnych kolekcjonerów, którzy stawiają na urozmaicenie swojej gablotki z nasionkami. Jeśli również Tobie chodzi po głowie pomysł na zakup nietypowych odmian nasion kolekcjonerskich, wówczas BubbleGum to opcja, którą warto rozważyć. Nasiona BubbleGum są wytrzymałe, ładnie się prezentują, a ich potencjał genetyczny jest unikatowy. Poniżej rozwijamy temat odmiany BubbleGum oraz podpowiadamy – gdzie i dlaczego warto się zaopatrzyć w nasiona kolekcjonerskie. 

BubbleGum – klasyk wśród klasyków 

Odmiana nazywana BubbleGum jest stosunkowo młoda. Powstała na początku lat 90. na terenie Holandii. Dość szybko zyskała dużą popularność, a liczni kolekcjonerzy zaczęli masowo kupować jej ziarenka. Obecnie, odmiana BubbleGum jest uważana za klasyczną holenderską krzyżówkę, a jej nasiona możesz znaleźć w kolekcjach prywatnych odbiorców na całym świecie. BubbleGum jest nazywana niekiedy Indiana BubbleGum, a jej nasionka można znaleźć pod obiema tymi nazwami. 

Pochodzenie i materiał genetyczny odmiany BubbleGum jest tylko częściowo znany. Najprawdopodobniej, została wyhodowana z odmian konopi indyjskich rosnących dziko lub w hodowli, w stanie Indiana w Ameryce. Inni z kolei wskazują na Holandię jako miejsce jej pochodzenia. Choć temat ten jest owiany mgłą tajemnicy, to jednak BubbleGum zyskała popularność nie tylko wśród kolekcjonerów nasion. Stała się także materiałem do dalszych eksperymentów genetycznych. W ten sposób uzyskano bardziej zaawansowane wersje i odmiany, które do dziś służą jako baza w wytwarzaniu nowych fenotypów. 

BubbleGum jest odmianą wielokrotnie nagradzaną oraz cieszącą się dużym uznaniem wśród profesjonalnych dostarczycieli nasion. Odmiana BubbleGum od TH Seeds uzyskała kilkakrotnie puchar Cannabis Cup, zyskując uznanie w kręgach kolekcjonerów z całego świata. 

BubbleGum – nasiona feminizowane i automatyczne 

Kolekcjonerskie nasiona konopi indyjskiej możesz z łatwością znaleźć w sklepach internetowych – na przykład na taniesianie.pl. W ofercie znajdują się przede wszystkim nasiona feminizowane oraz automatyczne. Znajdziesz także krzyżówki nie automatyczne, po które sięgają bardziej doświadczeni i zaawansowani kolekcjonerzy nasion. Oczywiście, największą popularnością cieszą się klasyczne BubbleGum, choć znajdziesz także bardziej zaawansowane i nowoczesne hybrydy. 

Do takich należy BubbleGum Kush oraz BubbleGum XL, a także inne krzyżówki, oferowane przez poszczególne seedbanki. Nasiono BubbleGum wygląda klasycznie – jego powłoka jest brązowa i pokryta delikatnymi, jaśniejszymi i ciemniejszymi plamkami. Łupina pokrywająca nasionko jest wytrzymała i stosunkowo gruba. Może też mieć lekko spłaszczony lub podłużny kształt.

Kolekcjonerzy, którzy włączyli nasiona BubbleGum do swojej kolekcji, zwracają uwagę na warunki ich przechowywania. Umieszczone w hermetycznym pojemniku, będą odporne na szkodliwe oddziaływania, a ich struktura pozostaje nienaruszona przez długi czas. Warto także pamiętać o izolacji od światła oraz nadmiernie wysokich i niskich temperatur. Zmieniona gablotka to idealne miejsce, w którym możesz umieścić swoje nasionko, bez obaw o jego stan przez kolejne 2-3 lata, lub nawet dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here