koszt zabiegu
Fot. Pexels.com

Makijaż permanentny brwi to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej kobiet. Jest to świetny sposób na to, aby wyglądały one pięknie na każdą okazję. Codzienna pielęgnacja i ozdabianie twarzy bywają kosztowne, a w dłuższej mierze nawet męczące. Dlatego makijaż permanentny brwi stanowi dobrą alternatywę dla osób płci pięknej, które cenią sobie trwałość i elegancję. Co warto o nim wiedzieć?

Makijaż permanentny – nowoczesny sposób na piękne brwi

Makijaż permanentny brwi to sposób na piękne, wyraziste i kształtne podkreślenie elementów twarzy. Stosowanie licznych kosmetyków, w tym cieni czy kredki, nie zawsze daje pożądany efekt, a co za tym idzie może sprawiać niezadowolenie i dyskomfort. Elegancki i zadbany wygląd to dla wielu kobiet priorytet, dzięki którym zyskują poczucie pewności siebie. Dlatego ważne jest, aby czuć się dobrze we własnej skórze. Makijaż permanentny brwi to nowoczesny sposób na podkreślenie kobiecej urody oraz zaoszczędzenie czasu w przyszłości na codzienne malowanie twarzy.

Koszt zabiegu
Fot. Pexels.com

Przygotowanie do zabiegu

Makijaż permanentny brwi wymaga odpowiedniego przygotowania się do zabiegu kosmetycznego. Na kilka tygodni przed jego wykonaniem należy dbać o kondycję skóry, rezygnując z henny czy innych ozdobników. Również regulacja miejsca przeznaczonego do operacji jest niewskazana, gdyż może to niekorzystnie wpłynąć na proces gojenia się po zabiegu oraz na jego jakość. Natomiast warto na dzień przed wizytą w gabinecie kosmetycznym zastosować peeling, dzięki któremu efekty będą lepsze. W tym czasie należy też unikać kąpieli słonecznych oraz nie spożywać alkoholu. Makijaż permanentny brwi i odpowiednie przygotowanie się do jego wykonania gwarantuje uzyskanie upragnionych efektów na postaci pięknych, zdrowych brwi.

Zabieg – przebieg i ból

Makijaż permanentny brwi można porównać do robienia tatuażu. W obu przypadkach wprowadza się barwnik pod skórę. Zasadniczą różnicą jest głębokość, na którą wstrzykiwany jest pigment. W kontekście zabiegu kosmetycznego jest ona niewielka, gdyż nie dociera nawet do właściwej warstwy naskórka i wynosi od 0,3 do 0,8 milimetrów. W pierwszej kolejności okolice miejsca przeznaczonego do przeprowadzenia operacji zostają dokładnie oczyszczone. Następnie wykonuje się rysunek kształtu skóry, po czym dobiera odpowiedni kolor barwnika. Kolejnym etapem jest aplikacja pigmentu przy użyciu odpowiednio do tego dostosowanych narzędzi. Makijaż permanentny brwi trwa około 3 godziny, więc tyle czasu należy sobie zarezerwować. Wykonuje się go pod znieczuleniem, warto więc udać się odpowiednio wcześniej do lekarza i wykluczyć ewentualne przeciwskazania do jego zastosowania.

Regeneracja po zabiegu

Proces regeneracji po zabiegu kosmetycznym trwa zazwyczaj kilka dni. W tym czasie makijaż permanentny brwi pozostawia lekkie zaczerwienienie w miejscu wprowadzenia pigmentu, ale nie jest to powód do zmartwień. Po upływie kolejnych dób uzyskuje się naturalny efekt. W trakcie procesu rekonwalescencji należy unikać silnego słońca oraz nie stosować peelingów, aby niebawem móc cieszyć się z idealnego wyglądu brwi. Warto też zadbać o optymalną ilość snu, podczas którego cały organizm odpoczywa i dochodzi do siebie.

koszt zabiegu
Fot. Unsplash.com

Koszt zabiegu

Wbrew pozorom makijaż permanentny brwi nie jest drogim przedsięwzięciem. W skali roku wydane pieniądze na elegancki wygląd zwrócą się szybko w postaci oszałamiających efektów. W porównaniu do miesięcznych wydatków na kosmetyki naturalne i inne preparaty służące do codziennej pielęgnacji i malowania twarzy wykonanie zabiegu, który daje długotrwałe efekty, jest dobrą inwestycją. Makijaż permanentny brwi kosztuje średnio od 800 do 1500 zł. Zakres cen różni się w zależności od lokalizacji i profesjonalnej obsługi. W większych miastach za makijaż permanentny brwi trzeba zapłacić więcej, jednak całkowity koszt zabiegu nie powinien przekraczać 2000 złotych.

Efekty

Makijaż permanentny brwi daje niesamowite efekty na kilka lat. Przede wszystkim uzyskuje się naturalny, piękny wygląd, a co za tym idzie pewność siebie. Polecany jest głównie osobom po usunięciu nowotworów lub zakończonej chemioterapii, gdyż pomaga odzyskać kobiecy wdzięk i wyrazistość brwi. Jednak wraz z upływem lat zaaplikowany pigment, tym różni się od tatuażu, że zaczyna stopniowo znikać, dlatego zalecane jest odświeżanie zabiegu w ciągu roku, a w niektórych przypadkach raz na kilka lat. Optymalny czas utrzymywania się barwnika w skórze wynosi około 3 lat.

Czy warto zdecydować się na zabieg?

Makijaż permanentny brwi to dobra inwestycja nie tylko w piękny, naturalny wygląd, ale również w zaoszczędzenie czasu na przyszłość przeznaczonego na codzienne malowanie twarzy licznymi kosmetykami. Warto się na niego zdecydować, aczkolwiek wcześniej zaleca się dokładne rozważenie wszelkich powody i wybranie odpowiedniego gabinetu, który stawia na profesjonalną obsługę i wysoką jakość przeprowadzanych zabiegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here