Zabieg pielęgnacyjny
Fot. Pexels.com

Laminowanie włosów to coraz bardziej popularny, także i domowy sposób na zachowanie ich w dobrej kondycji. Dużą zaletą tego zabiegu jest prostota wykonania, która nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Wystarczy zapoznać się dokładnie z tematem i trzymać się wszelkich wytycznych. Jednak za nim ktoś zdecyduje się na jego dokonanie, warto dowiedzieć się istotnych informacji na ten temat.

Czym jest laminowanie włosów?

Laminowanie kojarzy się głównie z dokumentami oraz panelami podłogowymi. Jak się okazuje, nie tylko w tych dwóch obszarach zabieg ten znajduje swoje odzwierciedlenie. Popularną formą na poprawę kondycji matowych i łamliwych włosów stało się ich laminowanie, czyli pielęgnacja przy użyciu preparatów bogatych w substancje odżywcze. Jego celem jest nadanie ochrony pasmom przed uszkodzeniami mechanicznymi, niekorzystnymi warunkami pogodowymi czy wysokimi temperaturami. Można go wykonywać bez względu na rodzaj owłosienia, co czyni go uniwersalnym zabiegiem dla każdego, kto chce zabezpieczyć oraz wzmocnić włosy. Zabieg pielęgnacyjny przynosi szybkie efekty, które najbardziej widoczne są w przypadku słabej i matowej czupryny.

Laminowanie włosów w domu
Fot. Pexels.com

Na czym polega zabieg?

Laminowanie włosów polega na utworzeniu na powierzchni głowy warstwy ochronnej poprzez zastosowanie preparatu z dużą dawką protein i innych substancji odżywczych. Zabieg pielęgnacyjny można wykonać zarówno w gabinecie fryzjerskim, jak i samodzielnie w domu. Produktem, który jest zazwyczaj stosowany to żelatyna lub kreatyna, które nadają odpowiednie nawilżenie, gładkość i blask. Laminowanie włosów wbrew pozorom nie jest trudne, jednak wymaga dokładności i rzetelności, ponieważ, aby efekty były widocznie, należy poprawnie i starannie stworzyć warstwę ochronną na głowie.

Laminowanie w domu

Domowe sposoby na laminowanie włosów są łatwe w użytku, skuteczne i, co będzie sporym atutem dla wielu kobiet, nie zajmuje wiele czasu. Co więcej, koszt zabiegu pielęgnacyjnego jest tani, co pozwala zaoszczędzić naprawdę sporą sumę pieniędzy, które można spożytkować na inne wydatki. Wystarczy bowiem zakupić galaretkę spożywczą, którą tak na dobra sprawę można nabyć w pierwszym, lepszym sklepie za kilkanaście złotych. Najistotniejszym składnikiem w tym produkcie jest żelatyna, która nawilża włosy, zapobiegając ich przesuszaniu oraz tworzy gładką powłokę na skórze głowy. Laminowanie włosów wymaga przed zabiegiem dokładnego umycia głowy, aby usunąć z nich zabrudzenia, pot, sebum oraz resztki kosmetyków, by następnie przejść do nakładania odpowiedniej konsystencji preparatu i wsmarowania go w powierzchnię głowy i włosów. Na koniec, po upływie około 40 minut należy dokładnie spłukać przygotowana maseczkę i starannie wysuszyć.

Laminowanie włosów w domu
Fot. Pexels.com

Laminowanie w salonie fryzjerskim

Laminowanie włosów w salonie fryzjerskim znajduje się w podstawowej ofercie preferowanych usług. Zabieg pielęgnacyjny trwa do godziny. Inną różnicą w porównaniu do domowego sposoby jest stosowany składnik. W tym przypadku do procesu laminacji używa się nierozpuszczalną w wodzie kreatynę, którą wciera się w powierzchnię głowy, dzięki czemu odbudowuje matowe pasma. Efektem takiego zabiegu są trwalsze efekty w postaci lśniących, miękkich i gładkich włosów, które stają się zdecydowanie bardziej podatne na układanie i tworzenie różnych form fryzur na każdą okazję. Istotną kwestią jest także koszt laminowania, który mieści się w zakresie 300 do 700 złotych.

Czy warto zdecydować się na zabieg?

Zdecydowanie tak. Laminowanie włosów daje wiele niesamowitych efektów oraz jest dobrym sposobem na ich odbudowanie i nadanie im lśniącego, gładkiego wyglądu. Co więcej, skutecznie odżywia skórę głowy, dostarczając jej ważnych wartości odżywczych, które wspierają proces odbudowy. Za nim jednak dojdzie do zabiegu, warto zdecydować się, w ramach spróbowania, na domowe wykonanie, które pozwoli także rozeznać się z obecnym stanem i kondycją włosów. Wraz z upływem czasu można pomyśleć o profesjonalnym zabiegu pielęgnacyjnym w salonie fryzjerskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here