kantory internetowe
Fot. Pexels.com

Internet stał się nieodłącznym towarzyszem w codziennych sytuacjach. Za jego pośrednictwem można dokonać zakupów przeróżnych produktów, od kosmetyków, ubrań, sprzętu sportowego, książek, aż po artykuły biurowe, spożywcze czy leki. To nie jedyne funkcje sieci internetowej. Coraz bardziej popularną opcją staje się wymiana waluty online. Kantory internetowe oferują możliwość kupna lub sprzedaży pieniędzy o różnych nominałach. Poznaj ten bezpieczny sposób dokonywania wymiany określonej waluty.

Jak działają kantory online?

Kantory online działają na tej samej zasadzie, co stacjonarne punkty walutowe. Zasadniczą różnicą jest proces dokonywanej transakcji, gdyż odbywa się on w pełni przy użyciu platformy internetowej bądź poprzez system bankowości elektronicznej. Wymiana waluty odbywa się w całości w formie bezgotówkowej, co stanowi bezpieczne i wygodne rozwiązanie dla wielu osób. Kantory online oferują komfortowe i ekspresowe usługi pieniężne, zakładając tzw. wirtualny portfel, w którym gromadzi się środki przeznaczone do przewalutowania. Wówczas nie ma wymogu posiadana aktywnego rachunku bankowego. Cały proces polega na przelaniu określonej kwoty z jednego konta na inne, po czym otrzymuje się określoną sumę pieniędzy po przeliczeniu na daną walutę. Aby móc skorzystać z takiej opcji, w pierwszej kolejności należy zarejestrować konto użytkownika na wybranej platformie internetowej. W trakcie rejestracji należy podać e-mail oraz podstawowe dane, takie jak: imię i nazwisko czy adres zamieszkania. Oprócz tego wymagany jest także numer konta złotówkowego oraz walutowego, który jest niezbędny w celach przeprowadzania określonych transakcji.

 Zalety korzystania z kantorów internetowych
Fot. Pexels.com

Dla kogo dedykowane są kantory online?

Kantory online dedykowane są dla określonej grupy osób. Korzystają z nich zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy prowadzący swoje biznesy, a także całe firmy. Nie ma żadnych ograniczeń co do opcji korzystania z założonego konta, ani pod względem ilości dokonywanych transakcji, ani wysokością przewalutowanych kwot. Kantory online są także przydatne dla osób, które:

 • Pracują i mieszkają poza granicami swojego państwa;
 • Często za cel podróży wybierają sobie kraje zagraniczne;
 • Spłacają kredyty zaczerpnięte w innej walucie niż narodowa;
 • Prowadzą sprzedaż określonych produktów na międzynarodowym rynku;
 • Dokonują zakupów online w zagranicznych sklepach internetowych;
 • Posiadają oszczędności w obcych walutach.

Zalety korzystania z kantorów internetowych

Kantory internetowe mają szereg zalet, które czynią ich popularną formą dokonywania przewalutowania posiadanych środków pieniężnych. Nic dziwnego, iż coraz większa część naszych rodaków decyduje się na korzystanie z ich usług. Najważniejsze zalety kantorów online to:

 • Dostęp do całodobowego systemu – dzięki niemu możesz dokonywać transakcji bez ograniczeń 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jest to bardzo dogodne rozwiązanie, na wypadek nagłej potrzeby przewalutowania środków posiadanych na koncie bankowym.
 • Lepsze kursy – kantory online oferują zarejestrowanym klientom znacznie atrakcyjniejsze przeliczniki w przeciwieństwie do punktów stacjonarnych, dzięki czemu można otrzymać większą gotówkę. Pomocne w tym procesie jest także całodobowy dostęp do platformy, gdyż pozwala to na kupno lub sprzedaż danej waluty w dobrym okresie.
 • Przelewy za darmo – kantory internetowe w większości przypadków mają darmowe transakcje, co oznacza, że nie pobierają dodatkowych opłat za dokonanie przewalutowania oraz przelewów.
 • Swoboda działania – dzięki całodobowemu dostępowi do swojego konta, użytkownik platformy internetowej może swobodnie o dowolnej porze dnia i nocy dokonywać kupna czy sprzedaży danej waluty.
 • Gwarancja bezpieczeństwa – kantory online posiadają skuteczne zabezpieczenia, które chronią przed cyberprzestępstwami oraz naruszeniem ochrony danych osobowych. Zaszyfrowania poświadczone są stosownym certyfikatem.
 • Dostęp do historii dokonywanych operacji – posiadając aktywne konto w platformie internetowej, użytkownik ma także dostęp do historii przeprowadzonych transakcji, co pozwala na zarządzanie i kontrolę finansową swoich środków.
 Zalety korzystania z kantorów internetowych
Fot. Pexels.com

Dodatkowe opcje

Kantory online mają również dodatkowe, atrakcyjne opcje, które wspomagają proces dokonywania transakcji. Nowoczesne i funkcjonalne platformy internetowe pozwalają również na śledzenie codziennych zmian w kursach, co z kolei jest dobrym sposobem na optymalizację sprzedaży lub kupna. Co więcej, kantory internetowe dają możliwość dokonywania przelewów walutowych na obce konta. Dzięki tej opcji można zapłacić za określone produkty lub przelać pieniądze dla rodziny i bliskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here